Květen 2007

Divadlo, Divadlo, Divadlo:))))

18. května 2007 v 4:05 | Wampyres |  Plky o ničem..
Taaaakže... je půl čtvrte ráno... a tak nějak mě pořád přepadá nálada něco psát, ale nenapadá mě vůbec nic inteligentního, ani nic co by vyšlo na povídku... inu zase trochu zaplkám(doufám že už jste si zvykli:)) ) snad lidé co toto neviděli tak si udělají alespoň nějaký obrázek...:)

Na začátku školního roku se u nás na škole otevřelo divadlo... takový divadelní kroužwek, spíše..
Mno, řekla jsem si že nemám co zkazit, a tak bych mohla zkusit jak mi to půjde. Parta se sešla docela kreativní. Naše první scénka a první pokus o herecký výkon byl předveden na dni otevřených dveří naší škole s názvem "Vyškočil vyskočil... "
Jak již událost i název vypovídá, bylo to opravdu celkem moridní.. Jednalo se o jistého žáka Vyskočila, který vyskočil z okna před hodinou, a z kontexu se dovídáme že nebyl prvním, a žáci jsou vůči tomu už nějak flegmatičtí. Ale nechal tam jahody, a šichni se jako hyeny na ty jahody samosebou vrhnou(od toho název souboru - Patologické jahody) nakonec se nám zblázní i paní profesorka, a tím v podstatě scénka končí.

Pak profesor přišel s tím,že by se mohlo udělat něco pořádného, s čím by se jelo i někam mezi lidi, a tak se i stalo. Jako předloha bylo vybráno Stvoření světa. Vznikla z toho velice dobrá tragická komedie,která dle mého má něco do sebe....

Vše začíná rozhovorem Satana a Boha kteří se potkají v trmvaji(světě). Bůh mírně vykolejen přítomností Satana se s ním vsadí o dílo. Pokud se tato tramvaj(svět) zastaví, vyhraje Satan, a bude moci zřídit inferno:).
První den Bůh stvoří světlo.Satanovi se to ovšem moc nelíbí, a tak po krátkém dohadování se dohodnou na rozdělení světla a tmy.. dne a noci...
A máme tu druhý den... vodstvo.. Bůh tvoří s výrazem šprta ve tváři. Satan se pouze posmívá a hodí občas posměšnou poznámku.
Den třetí... Rostlinstvo.. velice zajímavá dej.. objevuje se i cigareta(původně měla být tráva, ale z toho sešlo:) ) a dojde řada i na chlast. Ožralý Bůh potom poplete všechny dny, a tak Satan to musí zachránit správným střízlivým pohledem:)
A máme tu hvězdy, slunce a měsíc... tento dej je strašný kýč.. Bůh se Satanem si notují, aniž by věděli že si notují:). Zasněni koukají do nebe a kochají se, když v tom jeden z poletujících andělů zakopne o nohu Pána Boha... oba krutě probraní do reality si najednou uvědomí že se vlastně nemají mít rádi, a následuje den další a zvířátka, kde se Satan snaží trumfnout Boha, a Bůh se to naopak snaží nějakým způsobem zachránit.Nakonec oba vysíleni padají na svá místa.
V šestý den přichází na řada na člověka.. Bůh s nemalou dávkou feminismu stvoří může, a Satan jako protiklad ženu. Každý z nich si pak dojde pro jednoho z andělů, kteří jsou těhotní a začnou chvííli na to rodit.
A sedmý den...Satan navrhne Bohovi osvěžení, které Bůh nemůže odmítnout, a zmámí ho rajským plynem(ponožkou).Bůh usíná... Po porodu si již Adam s Evou oťukávají nový svět... ráj... a přichází taky první hřích podmíněný opět Satanem. jakmile Adam a Eva dosáhnou poznání, přichází již probuzený Bůh. Znechucený hříchem vyhání Adama a Evu z ráje. Tramvaj se zastaví. Satan má vyhráno. Zřizuje inferno. Bůh se Satanem odcházejí ze scény. Začíná hrát hudba... Andělé,nyní již jako lidé moderní doby procházejí podiem jako živé obrazy dnešního světa - Inferna. Všichni se nakonec zhroutí do rauše po dávce drog. Ticho..
Na scénu přichází uklízeč a uklízí podium. Po mnoha nadávkách se tedy uvolí...k čemu? hned se dovíte:) ... uklízeč sundává vestu, a čepici, pod kterou jest trnová koruna. Prorukuje soudný den, a spasuje svět. Andělé se vrací zpátky na svá původní místa. Ježíš v pozici ukžižovaného stojí v popředí. Přicházení Satan a Bůh, každý z jedné strany Ježíše.
Ježíš se ohlédne po svém Otci - Bohovi, a pichystá mu trůn a postaví se vedle něj. Satan si židli musí přinést sám, jelikož vyhrál bitvu, ale nikoli válku. Opakuje se pár gest které byli vidět na začátku hry.. zvuk trmvaje.. tma... vše začíná od začátku:)

Celá hra je proložená improvizacema na každé téma jednotlivých dní. O vtipné hlášky není nouze, ale hra je i drama:). Snad mě za tohle nikdo nezpráská :D
Děkuji tímto všem kteří s tímto mají něco společného, a hlavně profesorovi, který na tom má největší podíl, a věřím že občas s námi má přímo Boží trpělivost ale i Satanovi starosti:))))

Čarodky 2007

16. května 2007 v 1:10 | Wampyres |  Xchat.cz a lide.cz
Tak... další čarodějnice jsou za námi.. slíbila jsem pár lidem že sem hodím nějakou recenzi... mno, jsem zvědavá co vymyslím, když si vůbec nic nepamatuju, ale budu se snažit něco vymyslet, tak snad z toho něco vznikne:))

Složení: Carol-II,Strekre,Felda,larkinh,Saitan,Stranger_in_darkness, b.e.s.t. a lnori s přítelem:)

Datum: 30.4 - 1.5 2007

30.4
Takže.. tentokrát to bylo docela chaotické.. b.e.s.t. se za námi přitáhl až ze skotska a jetě měl nějaké vyřizování, takže se tentokrát jelo na jeden večer ale alespoň něco, že..:)
Po dlouhém dohadování a nekončících přípravách ve 12:00 vyhrabala z domova s tím že tedy jedu za bestem a strekre na Vltavskou.. po šťastném schledání, a projevech lásky a štěstí(hehe) jsme se konečně dohrabali na Jiřího z Poděbrad kde bydlí již zmiňovaná strekre.. best si šel koupit nějaký nůž(úchylka.)) ) a já šla koupit něco k jídlu.. pak jsme se vydali na Černý most, kde jsme měli nabrat larkin a Feldu. Po schledání s Feldou jsme se vydali k autu neboli prostředku kterým jsme měli dojet na místo určení tudíž Nové paky:) Po cestě jsme potkali dva Jehovisti se strážkou věží, best hned po jedné šáhl, stoupl si opodál, a začal jí prezentovat(viz galerie) .. Po úspěšném setkání s larkin jsme se tedy vidali na cestu:)
Po bestově vyobrazení jak je ve skotsku dobře a dalších blafech po cestě jsme dorazili tedy do Nové Paky, kde jsme měli nějak dopravit na místo v lese jak sebe, tak ještě Strangera_in_darkness a Saitana... Sida jsme našli celkem bez problémů na nádraží, Saitan nejdříve prohlásil že je tam také, později jsme se dověděli, že je sice na nádraží, ale jiném. Z organizačních důvodů já se Sidem zůstala v Pace, ostatní se přemýstili na místo určení. Měli jsme za úkol zatím nakoupit, od všech jsem pozbírala peníze a seznamy co všechno si jejich žaludek mysl žádá. Po mém konstatování že než přijedou je to na dlouho jsme se Sidem zalezli do nebližší hospody, dokud jsme se nedověděli že jíž je best s larkin v Pace. Udělali se potřebné nákupy, a hurá do lesa:)
Když jsme přijeli, stany čekajících už byli rozložené. Nejvíce mě zaujal sta Feldy, který nebyl zatížen kolíky do země, nýbrž kameny posbíranými z okolí. Velice dobrý vynález neumíte-li zacházet s kolíky nebo vám nejdou zasunou do země:)
Po půlhodinovém mučení Sida který se upsal že postaví stan se nám ho podařilo dostavět, zatím co ostatní obstarali suroviny na oheň:).
K večerním hodinám dorazila i lnori, s kterou jsem neměla ani tu čest prohodit slovo, až na to že jsem jí vynadala se slovy"kterej debil fotí s tím bleskem?!"
Každopádně než se vůbec oheň rozdělal, stačila se většina z nás opít.Z toho pak vyplynulo můj a Saitanův duel písní od Jaromíra Nohavici. Saitran to okomentoval tím že jsme jak Husiti.. taky všichni zdrhli.. jen Sid zůstal.. který v sobě tou dobou měl asi 2 promile alkoholu,takže chápu že pro něj bylo snažší zůstat, než se někam přesouvat :D
Do toho přišel Krvave_perute, cheerokez.girl a StochastikoS kteří nás chtěli přemluvit k přenocování na hradě Kumburk každopádně neúspěšně:) (tohle mi perutě nikdy neodpustí:)))) ) po jejich odchodu se rozhořela hranice.. ale co to? Nebyla čarodějnice.. vznikla debata koho upálíme... Feldu nebo besta? Než jsme se stačili dohodnout, oheň vyhasl a všichni se rozutekli spát:) smůla, pálení čarodějnic nebylo:). Taky na lehkou debatu o magii došla řada, ale jen lehkou, pravda.. :)

1.5
Druhý den ráno nás v brzkých hodinách (rozumějte tím půl sedmé:) ) vyhnala nesnesitelná zima a z popudu Feldy se zapálil oheň. Nejdříve vylezla strekre s Feldou, potom já, se Saitanem, s nadšením vykřikem patřící ohni:) . Po několika chvílích vylezl i Sid s flaškou vína v ruce (okamžitě se mi asociovala Leee na čarodějnicích 2005, zasvěcení vědí:) ). Po chvíli vylezl i best s larkin, a tudíž jsme se sešli opět v plné polní . Po pokusu uvaření kafe, které se díky bestovi nedalo pít, a uvaření čtyř čínských polívek a la hrnečku vař, zahřátí a zregenerování všech a všeho se rozhodlo že se udělá výlet na nedaleký hrad Kumburk kde měli nocovat krvave_perute,cheero, a StochastikoS ...
Ovšem když jsme jim asi v deset volala, bylo mi oznámeno že je stejně jako nás vyhnala zima a už se tam nezdržují (pozn. Vaše chyba hehe:)) ).
Po procházce na hrad kde mě zaujal výhled a nové(pro domácí už asi staré) schody do sklepení(?)!! Konečně jsem měla jistotu že si opět nenamlátím hubu snad:)... a nenamlátila:)) ..
Po procházce jsme odvezli Saitana a Sida zpět do Paky aby se mohli v rozumnou dobu dostat domů(U Saitana to vyšlo, u Sida s převapením *ironie* ne:)) ). Díky zoufalém zjištění asi tří kuřáků že není co kouři jsem se tedy vydala do paky schánět cigarety, a hlavně drobný.. na mou otázku "bere ten automat dvoutisícovky?" asi odpovědi nebylo:)))
Po úspěšném návratu teď už s cigaretami všichni uklidnili svou nikotinovou kontrolku a vydali jsme se všichni znaveni, ospalí,a zmrzlí zpět do matičky Prahy , kde jsme se následně rozešli do svých bydlišť:) .

Mno, toť asi stručné schrnutí svou dnů na čarodkách:) nedělo se nic převratného, a vtipy a hlášky které tam padali by stejně pro nezasvěcence nezněli vtipně, a propo já osobně si z těchto čarodek moc nepamatuji.. nemám jak.. zasvecení vědí.. heh:))
Jestli jsem něco zapomněla, a bude to číst někdo z lidí co tam byli takto napište do commentů:))

Funus

3. května 2007 v 0:22 | Wampyres |  Povídky
Stojím meži čtyřmi ohni, jako mezi velkými pochodněmi. Míjejí mě postavy v černém zahalené. Černá? Proč? Já se chci bavit a smát! Rozhlédnu se kolem, v dáli zahlédnu svou matku. S úsměvem se vrhám k ní... Konečně nějaká známá tvář.. Až blíže si všimnu, že jí po tváři těčou slzy. Znervozněla jsem...
,,Mami? Co se stalo? Co se to děje?Mami..."
Nevnímaje pokračovala tam v dál co všichni ostatní. Nezbylo mi nic jiného než je následovat.
Někdo umřel? Kdo?Proč mi nikdo neodpovídá?
Většina lidí už měla zabraná místa. Začla hrát hudba...
,,Dnes se rozloučíme s osobou nám všem velmi drahou..." spustil řečník kdesi vepředu.
Pomalu jsem procházela mezi lavicemi, upřeně dívajíc se na rakev v čele.
,,Prý si podřezala žíly.. "
,,Stejně za to mohla matka"
,,Kolik jí vůbec bylo?"
,,Byla by ráda že má kamenný náhrobek a své místo na Olšanech..."
Ten hlas důvěrně znám... pomalu jsem se otočila...ano, je to moje sestra! Ta mi určitě poví co se děje...
Začla rát hudba ... mě tak známá hudba... Zamrazilo mě..
Pomalu jsem došla až k rakvi s nbožtíkem.. Věděla jsem kdo tam leží .. Otočila jsem se k obecenstvu... K těm černým osobám co mi s kamennými výrazi vzdávali hold...