Divadlo, Divadlo, Divadlo:))))

18. května 2007 v 4:05 | Wampyres |  Plky o ničem..
Taaaakže... je půl čtvrte ráno... a tak nějak mě pořád přepadá nálada něco psát, ale nenapadá mě vůbec nic inteligentního, ani nic co by vyšlo na povídku... inu zase trochu zaplkám(doufám že už jste si zvykli:)) ) snad lidé co toto neviděli tak si udělají alespoň nějaký obrázek...:)

Na začátku školního roku se u nás na škole otevřelo divadlo... takový divadelní kroužwek, spíše..
Mno, řekla jsem si že nemám co zkazit, a tak bych mohla zkusit jak mi to půjde. Parta se sešla docela kreativní. Naše první scénka a první pokus o herecký výkon byl předveden na dni otevřených dveří naší škole s názvem "Vyškočil vyskočil... "
Jak již událost i název vypovídá, bylo to opravdu celkem moridní.. Jednalo se o jistého žáka Vyskočila, který vyskočil z okna před hodinou, a z kontexu se dovídáme že nebyl prvním, a žáci jsou vůči tomu už nějak flegmatičtí. Ale nechal tam jahody, a šichni se jako hyeny na ty jahody samosebou vrhnou(od toho název souboru - Patologické jahody) nakonec se nám zblázní i paní profesorka, a tím v podstatě scénka končí.

Pak profesor přišel s tím,že by se mohlo udělat něco pořádného, s čím by se jelo i někam mezi lidi, a tak se i stalo. Jako předloha bylo vybráno Stvoření světa. Vznikla z toho velice dobrá tragická komedie,která dle mého má něco do sebe....

Vše začíná rozhovorem Satana a Boha kteří se potkají v trmvaji(světě). Bůh mírně vykolejen přítomností Satana se s ním vsadí o dílo. Pokud se tato tramvaj(svět) zastaví, vyhraje Satan, a bude moci zřídit inferno:).
První den Bůh stvoří světlo.Satanovi se to ovšem moc nelíbí, a tak po krátkém dohadování se dohodnou na rozdělení světla a tmy.. dne a noci...
A máme tu druhý den... vodstvo.. Bůh tvoří s výrazem šprta ve tváři. Satan se pouze posmívá a hodí občas posměšnou poznámku.
Den třetí... Rostlinstvo.. velice zajímavá dej.. objevuje se i cigareta(původně měla být tráva, ale z toho sešlo:) ) a dojde řada i na chlast. Ožralý Bůh potom poplete všechny dny, a tak Satan to musí zachránit správným střízlivým pohledem:)
A máme tu hvězdy, slunce a měsíc... tento dej je strašný kýč.. Bůh se Satanem si notují, aniž by věděli že si notují:). Zasněni koukají do nebe a kochají se, když v tom jeden z poletujících andělů zakopne o nohu Pána Boha... oba krutě probraní do reality si najednou uvědomí že se vlastně nemají mít rádi, a následuje den další a zvířátka, kde se Satan snaží trumfnout Boha, a Bůh se to naopak snaží nějakým způsobem zachránit.Nakonec oba vysíleni padají na svá místa.
V šestý den přichází na řada na člověka.. Bůh s nemalou dávkou feminismu stvoří může, a Satan jako protiklad ženu. Každý z nich si pak dojde pro jednoho z andělů, kteří jsou těhotní a začnou chvííli na to rodit.
A sedmý den...Satan navrhne Bohovi osvěžení, které Bůh nemůže odmítnout, a zmámí ho rajským plynem(ponožkou).Bůh usíná... Po porodu si již Adam s Evou oťukávají nový svět... ráj... a přichází taky první hřích podmíněný opět Satanem. jakmile Adam a Eva dosáhnou poznání, přichází již probuzený Bůh. Znechucený hříchem vyhání Adama a Evu z ráje. Tramvaj se zastaví. Satan má vyhráno. Zřizuje inferno. Bůh se Satanem odcházejí ze scény. Začíná hrát hudba... Andělé,nyní již jako lidé moderní doby procházejí podiem jako živé obrazy dnešního světa - Inferna. Všichni se nakonec zhroutí do rauše po dávce drog. Ticho..
Na scénu přichází uklízeč a uklízí podium. Po mnoha nadávkách se tedy uvolí...k čemu? hned se dovíte:) ... uklízeč sundává vestu, a čepici, pod kterou jest trnová koruna. Prorukuje soudný den, a spasuje svět. Andělé se vrací zpátky na svá původní místa. Ježíš v pozici ukžižovaného stojí v popředí. Přicházení Satan a Bůh, každý z jedné strany Ježíše.
Ježíš se ohlédne po svém Otci - Bohovi, a pichystá mu trůn a postaví se vedle něj. Satan si židli musí přinést sám, jelikož vyhrál bitvu, ale nikoli válku. Opakuje se pár gest které byli vidět na začátku hry.. zvuk trmvaje.. tma... vše začíná od začátku:)

Celá hra je proložená improvizacema na každé téma jednotlivých dní. O vtipné hlášky není nouze, ale hra je i drama:). Snad mě za tohle nikdo nezpráská :D
Děkuji tímto všem kteří s tímto mají něco společného, a hlavně profesorovi, který na tom má největší podíl, a věřím že občas s námi má přímo Boží trpělivost ale i Satanovi starosti:))))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wampyres Wampyres | E-mail | 18. května 2007 v 4:07 | Reagovat

jo, v galerii jsou nějaký fotky, tak kdytak koukněte... až dostanu fotky ze Slanýho, dám je sem taky:)

2 krawe_pjerja krawe_pjerja | Web | 18. května 2007 v 23:19 | Reagovat

Já to viděl a bylo to moc fajn :o)

3 Felda Felda | 25. června 2007 v 17:51 | Reagovat

No přiznejme si to,nikdo nejni dokonalý.Všude se vloudí chybičky,to je přece lidské. Ale nám se to nestalo,byli jsme kurevsky dobrý:D:D:D Ba ne ve Slaným jsme předvedli mnohem lepší výkony.Se divim že na Futuru v tech děsnejch podmínkách nám někdo tleskal...že tam teda vydrželi až do konce a ještě tleskali. Andělé nám to kazili O:-) :D

4 Carol Wampyres Carol Wampyres | 26. června 2007 v 23:00 | Reagovat

Felda: hehehehehe njn, když se nepochválíš, nikdo jiný to za tebe neudělá, že..:D :D

5 gpctwz gpctwz | E-mail | Web | 23. dubna 2009 v 10:06 | Reagovat

OcqjaQ  <a href="http://svspsudksovf.com/">svspsudksovf</a>, [url=http://aejlbnecmynk.com/]aejlbnecmynk[/url], [link=http://jtlbvhnbitzf.com/]jtlbvhnbitzf[/link], http://kfmbqlckecge.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama