Září 2007

Mezi Světy

18. září 2007 v 12:10 | Wampyres |  akce různého charakteru
Tak nakonec i já jsem byla zlákána na jednu další akci která vypadá velice dobře, a kam bych chtěla s největší pravděpodobností jet. Tudíž bližší info:Rádi bychom Vás pozvali do míst, kde můžete strávit pár dnů v místě, kde se stýkají různé světy, světonázory a koláže myšlenek. Přijeďte se podívat "Mezi světy".

Je to podzimní setkání lidí s aktivním zájmem o magii, mystiku, šamanismus, pohanství a jiné duchovní směry. Informační nevyhraněnost akce vede k vzájemnému obohacení o zkušenosti a prožitky, seznámení se s novými lidmi a učení se jeden od druhého v připravených workshopech a přednáškách...
Akce proběhne ve dnech 24.10.2007 - 28.10.2007 v Broumově-Býlnici.
Celková cena za ubytování + polopenzi 1200,- kč za celý pobyt.
Bližší informace na http://mezisvety.havrani.org!

Přihlášky na stránkách Mezi Světy do 17.10.2007. Na různé otázky se můžete zeptat na Cornelius.Drake@seznam.cz.

Žádost o vegetariánskou stravu hlásit dopředu. (Viz. přihláška na stránkách)
Závaznost pobytu na celou dobu.
Na vlastní riziko! :)
Místo omezeno, tedy přihlašte se, co nejdřív!

WTF?!?!?!?!?!?!

18. září 2007 v 2:36 | Wampyres |  Plky o ničem..
Slavnostně oznamuji, že jsem se asi zbláznila. Právě jsem přišla domů, a zaregistrovala se do seznamky....


Ano, opravdu jsem blázen, přiznávám to.Proč? Jen tak, z prdele, z hecu :D . Inu byla jsem dneska vytáhnuta na pivko jedním mým kamarádem, kerý mi málem zlámal ruce a já se ho pokoušela zneškodnit na jeho nejcitlivějším místě, tedy rozkroku, což mělo za následek opačnou reakci. Když jsem dorazila domů, od tohoto tématu jsme se dostali až k vzájemnému stěžování si jak nás nikdo nechce, a jak strašně vypadáme. Prohlásil, že kdybych si dala inzerát do seznamky, měla bych plno "nápadníků" a vzájemně jsme se vyhecovali, že si podáme inzerát, a budeme checkovat kolik se komu ozve lidí. Jak jsme řekli tak i stalo, a tudíž v tuto dobu čeká již můj inzerát na jedné seznamce.

Sakra, ano, přiznávám, jsem blázen !!!! :D

Sešlost? jednou a dost aneb, Brno ruleeeezzzzz

16. září 2007 v 2:31 | Wampyres |  Plky o ničem..
Už je tomu pár let co jsem začla chodit na xchat, a po čase i lide.cz. Ale i po těch letech mě stále a znovu po takových akcích jako byla ta páteční/sobotní chytá melancholie. Bývali časy kdy takových akcí jako jest Brněnská Sešlost bylo mnohem více, a nejenom v Brně, a sama sebe se ptám proč už vlastně takové akce odezněli, nebo jdou do háje. Každopádně stále je tu snaha pár lidí alespoň něco udržet, a pro mne osobně to znamená symbolickou naději. Tudíž, jak to bylo a jak to všechno dopadlo....


CO TU SAKRA DĚLÁŠ A JAKTO ŽE O NIČEM NEVÍM??
Moje akce s názvem "Brno" začla již kolem dvanácté odpoledne, kdy mi volal thorovo kladivo s informací že se pohybuje v Praze. Má reakce na tuto informaci je známá už z podnadpisu "Cože? A jakto že nic nevím? Proč jsi mi nic neřekl? Za 15 minut jsem tam." Vyrazila jsem tedy na Václavské náměstí a nabídla mu že ho vememe do Brna, že přeci jenom je to blíž do Opavy (není, jak jsme později zjistili, ale to je detail :D ).

HLADOVÁ CESTA ANEB, KDE JE TA LOUKA?
O půl čtvrté jsme měli sraz s bestem a larkinh, a tudíž jsme vyjeli za poznáním mě zatím končinám neznámých Českých. Jakmile jsme nasedli, začlo se mi chtít strašně na záchod a dostala jsem brutální hlad. Larkinh koupila hroznové víno, které jsme s bestem a Ondrou celé sežrali, ale nejen že to ještě víc vadilo mému močovému měchýři, ale hlad jsem dostala ještě větší. Nakonec jsem besta donutila zastavit na benzínce kde jsme dali i něco k jídlu. Cesta proběhla celkem v pořádku, potkali jsme jen 4 bouračky (což je v pátek ve špičce opravdu dobré score). Tři byli v pohodě, čtvrtá byla na začátku Brna. Nijak závažná, každopádně dostat se z té kolony trvalo skoro stejně dlouho jako celá cesta z Phy do Brna. Já i larkinh jsme okamžitě začli remcat na Brňáky, což nám vydrželo až na místo určení srazu. Pozastavovali jsme se hlavně nad parkováním aut na chodníku, Brněnským odporným pragocentrismem, a já nakonec i za nedostatek košů na ulici (to že na protější traně v parku jich bylo asi 20 mě celkem nezajímalo :D ).

VĚTŠÍ PAJZL UŽ V BRNĚ NENÍ???
O našem příjedzu do Brna věděl v podstatě jen Kosťa, a nakonec i sarlatova devka která tam spolu s tygrem a Kosťou popíjela. Hned při příchodu mě zděsil interier. Představte si nepoblitej Error který je místo ve sklepě v podkroví a výslednice je Skleněná Louka. Nemohla jsem si tedy odpustit otázku zda větší pajzl v Brně už není, když nás tahají do takového "nóbl" podniku :D. Opravdu nejvíc mě zajímal výraz Cornelia, který ani nevěděl že se tam chystáme, a hlavně když už tři roky slibuju že do toho Brna přijedu. Lidé se začli pomalu scházet. První zážitek který byl celkem úsměvný byl příchod Cornelia, který reagoval přesně podle mých představ a to jest zaskočený výraz následovaný štěstím (hraným, ale namlouvat si můžu co chci ne? :D ). Další úsměvný zážitek přišel o minutu později v podobě strážce. Ten nejdříve pozdravil mé jídlo (pizzu kterou jsem zrovna pojídala) a teprve pak ledabyle mě. Jak se říká, pravý gurmán :D .


VODKA? JÁ NECHCI UMŘÍT TAK MLADÁ...
Hned po příchodu Cornelia a po jeho taktních otázkách typu "jak se máš?" padla otázka které jsem se bála nejvíce "dáme vodku?" a "ty máš narozeniny?" (způsobno mým prořekem). A tak se začlo panákovat.
První vodka...druhá vodka..
zábava popošla dál, a já jsem se rozhodla, že i když tam ty lidi moc neznám, tak o zábavu je postaráno, tudíž zůstanu na noc v Brně. Vyskytl se ovšem menší problém s larkinh, která nakonec dostala moje klíče od bytu, a já chytila za slovo Kosťu který mi nabýdl nocleh.
třetí vodka.. čtvrtá vodka...
zábava opět pokročila, a opět mě překvapit a doslova zaskočil strážce který se z ničehonic zvedl, práskl mě po zádech (v důsledku čeho jsem neměla daleko o naražení na stul a reálně mi zaskočilo. Sakra, ten chlap má ránu jak sviň :D ) s otázkou na rtech typu "Tak co Carol, jak se máš?". Ondra odešel na vlak, který jsmě zjistili že odjíždí o 0:28 a do Opavy přijede v šest ráno (podotýkám že od devíti od rána šel do práce).
pátá vodka...šestá vodka....
zábava opět pokročila, a Cornelius začínal být celkem mimo.Kosťa oznámil, že by chtěj jít domů, tak jsme se domluvili že ho prozvoním až budu u něj a on mě laskavě vpustí dovnitř. Asi minutu po tom co odešel mi došlo, že vlastně nevím kde bydlí a že netuším jak se k němu mám dostat. Řešením byl Cornelius který mi potom celou cestu opakoval, že to bude mít na talíři tak měsíc :D .
sedmá vodka..
Další šok byl když se Cornelius přiopilý pokoušel nožem rozlousknou semeno broskve nebo něčeho podobného. Skončilo to skoro useknutím jeho ukazováčku a mým následným schánění čehokoli co se podobá náplasti. Bezúspěšně. Následovala tedy improvizace prakticky provedená tygrem ve výsledku vypadajícím odkrvenou Corneliovou rukou omotanou až k zápěstí izolepou.
osmá vodka...
Rozhodli jsme se odejít, a strážce se slovy, že jde domů že je opilý, že už nebude pít odešel s námi na vínko.

HLEDÁNÍ OBŽIVY ANEB KDE JSOU?
Sešlost se pomalu chylila ke konci.. Tedy alespoň v té hospodě. Všichni jsme zaplatili, a tygr dostal skvělý nápad koupit ještě flašku vína. Inu jak řekl, tak bylo. Rozhodli jsme se odejít, a strážce se slovy, že jde domů že je opilý, že už nebude pít odešel s námi na vínko. Po cestě se pěli písně, recitovali básně. Dalším šíleným nápadem bylo, že by mohli někomu zavolat jak se má, a tudíž bylo obvoláno pá lidí, a to zcela beúspěšně. Po chvilce zmizel strážce s tím, že si jde koupit něco k jídlu. Když dorazil zpět, oznámil, že víno pít něbude protože mě teďka vodku(vzhledem k jeho předchozímu výroku o nepití alkoholu ten večer mě to celkem pobavilo). Po krátkém popíjení jsem dostala brutální hlad, a tudíž jsem vytáhla Cornelia jako průvodce na cestě za jídlem. Když jsme se po 15 minutách vrátili, zjistili jsme, že osazenstvo se do země (snad i do pekla) propadlo a tudíž jsme táhli k Corneliovi domů, který mi 20 minut mystifikoval, že cesta trvá 10 minut.


SOBOTA A CESTA DOMŮ
Ze soboty je málo co říci. Po vydatné snídani připravené Corneliovým tatínkem a pár pruderních vět na chatu jsem se vydala na cestu za matkou a na cestu domů.

Musím jen podotknouti, že to byla velice kvalitní akce s velice kvalitním osazenstvem které stoprocentně fandím. Každopádně do Brna se ani přes to dlouho chystat nebudu, asi bych byla po vícero takových akcích postižena cirhozou jater :)).

Likvidace úchylů aneb, zoufalci na internetu

6. září 2007 v 23:29 | Wampyres |  Pro pobavení(nebo k pláči?)
Dlouho je tomu co jsem začla chodit na chat. Ale i za tak dlouhou dobu mě dokáží překvapit věci jako že v místnosti "magie" potkám úchyly které bych spíš čekala v "sexu a seznámení" atp. mno, posuďte sami, co vše se najde na internetu, a jak se s tím vypořádat :D

ROZHOVOR MÉHO KAMARÁDA ALÁ 15TI LETÉ HOLČIČKY S JEDNÍM 40CÁTNÍKEM
(pozn. čtěte odspoda)
16:52:51 uzivatel-ja: Budeš si ze mne dlouho dělat legraci?
16:52:08 Diamond_diadem: peníz? slyším dobře?
16:50:00 uzivatel-ja: A co penis?
16:49:48 Diamond_diadem: nenene...to by se mi vážně nelíbilo...klacejčky patřej do lesa
16:48:38 uzivatel-ja: Ani mojím klacíčkem?
16:48:21 uzivatel-ja: Líbilo by se ti to?
16:48:13 Diamond_diadem: tam se klacejčem nešťourá už vůbec, abys věděl!
16:47:43 Diamond_diadem: och, až tak???
16:47:06 uzivatel-ja: Tak do vagínky?
16:46:10 Diamond_diadem: a já mušle nerada
16:46:05 Diamond_diadem: ale no tak...nejsme u moře
16:44:41 uzivatel-ja: Ty už nejsi tak malá... Třeba by se ti líbilo se s ním šťourat v mušličce
16:44:11 Diamond_diadem: No...s klacejčem by se v sobě malá holčička jako jsem já šťourat neměla :o/
16:42:52 uzivatel-ja: Nechtěla bys s ním spíš šťourat v sobě?
16:42:17 Diamond_diadem: ...a pak si s tím klacíkem začla kreslit v písku, šťourala do mraveniště a tak Jsem hravá samička, víš?
16:41:20 uzivatel-ja: Krásné, pokračuj
16:40:47 Diamond_diadem: pak ho mlsně olízla....
16:40:33 uzivatel-ja: Pokračuj
16:40:06 Diamond_diadem: no...nejdřív bych ho pevně stiskla svou dětskou ručkou...
16:38:10 uzivatel-ja: Třeba?
16:37:41 Diamond_diadem: jéé...to bys byl hodnej, s takovým klacejčkem se dá dělat věcí!
16:37:01 uzivatel-ja: To bych ti ho rád půjčil
16:36:42 uzivatel-ja: Já tě nenutím, jen se ptám
16:36:36 Diamond_diadem: chtěla bych si s ním jen tak lehce pohrát, víš? jako s panenkou
16:36:19 Diamond_diadem: já bych ho něchtěla nikam moc vrážet
16:36:19 uzivatel-ja: Já bych ti ho rád půjčil
16:35:45 uzivatel-ja: Neoj, to bych tě hlídal. Kam by sis ho tak chtěla vrazit?
16:35:36 Diamond_diadem: a taky bys mi ho musel půjčit, víš?
16:35:17 Diamond_diadem:
16:35:10 Diamond_diadem: já bych se bála, že bych si ten klacejček třeba vrazila do oka
16:34:43 uzivatel-ja: Ty by sis s ním snad nechtěla hrát?
16:33:54 Diamond_diadem: a to se dělá, hrát si s klacejčkem?
16:33:45 Diamond_diadem: nemám s čím
16:33:19 uzivatel-ja: A copak ty, už si taky hraješ?
16:33:01 Diamond_diadem: ale ale ale!
16:32:43 uzivatel-ja: Hraju
16:32:26 Diamond_diadem: už si hraješ s klacejčkem?
16:32:25 uzivatel-ja: Aha, tak copak?
16:31:54 Diamond_diadem: máma je taková lehce staromódní, víš?
16:31:40 Diamond_diadem: kecám
16:30:36 uzivatel-ja: Aha, tak nic...
16:30:20 Diamond_diadem: to víš, jsme jehovisti :o(
16:29:24 uzivatel-ja: Japato?
16:29:07 Diamond_diadem: Když maminka mi zakázala sahat si na to, co pod nima mám
16:27:57 uzivatel-ja: myslel jsem ty kalhotky, copak máš na sobě
16:27:30 Diamond_diadem: abych tam zajela rukou do fochu, kde mám srovnaná kalhotky
16:27:09 uzivatel-ja: Pročpak?
16:26:47 Diamond_diadem: tak počkej, dojdu k prádelníku, jo?
16:26:10 uzivatel-ja: A nechce tvoje ručička zajet pod kalhotky?
16:25:41 Diamond_diadem: ale dobře...uže je to dole
16:25:25 uzivatel-ja: Být u tebe, tak tě zahřeju
16:24:49 Diamond_diadem: bude mi zima :o(
16:24:22 uzivatel-ja: A to stejné můžeš udělat s teplákama
16:23:52 Diamond_diadem: tak dobře....už je svlíkám
16:23:31 uzivatel-ja: Nechceš si je svlíknout?
16:23:07 Diamond_diadem: Teď se hladím přes tepláky
16:23:04 uzivatel-ja: Tak prso=koza
16:22:54 Diamond_diadem: Nesedím, ještě jsem nic závažnýho neprovedla
16:22:39 Diamond_diadem: tam najdu buničinu, kterou jsem si tam rána nacpala, aby to vypadalo, že mám větší kozy :o)
16:22:19 uzivatel-ja: A copak děláš teďka? Jestli sedíš nebo copak děláš?
16:21:34 uzivatel-ja: To, copak najdeš v podprsence
16:21:27 Diamond_diadem: Dobře, jednu pokládám na mušličku
16:21:14 Diamond_diadem: co to je psro? :o(
16:20:21 uzivatel-ja: Jenda na psru a druhá na mušličce
16:20:13 Diamond_diadem: Jedny mám na hodinkách
16:19:54 Diamond_diadem: Kde bys chtěl, aby byly?
16:19:01 uzivatel-ja: Jasně. Kdepak máš ručičky?
16:18:41 Diamond_diadem: tak to se budeš muset snažit
16:18:34 Diamond_diadem: ty chceš, aby mě svědilo u mušličky, jo?
16:18:24 Diamond_diadem: nene...na nártu, mám přeleženou nohu :(
16:16:48 uzivatel-ja: U mušličky?
16:16:24 Diamond_diadem: ...tam dole, víš?
16:16:18 uzivatel-ja: Kdepak mravenčení?
16:16:07 Diamond_diadem: ale začínám cejtit takový mravenčení
16:16:03 uzivatel-ja: Jako já cu taky*85p
16:15:58 Diamond_diadem: a píšu si s tebou
16:15:48 Diamond_diadem: Zatím tady vyjídám pytlík harbo medvídků :o)
16:15:28 uzivatel-ja: A jak se zatím uspokojuješ?
16:14:49 uzivatel-ja: A copak děláš?
16:14:48 Diamond_diadem: budeš mi říkat, co mám dělat?
16:14:32 Diamond_diadem: Pořád to samé
16:14:05 uzivatel-ja: Aha. Tak copak máš na sobě teďka?
16:13:59 Diamond_diadem: já už se uspokojuju
16:13:49 Diamond_diadem: chyba matrixu
16:13:34 uzivatel-ja: Copak ten smajlík?
16:12:52 Diamond_diadem: souhlasím
16:12:17 uzivatel-ja: Určitě, pomůžem si navzájem, co říkáš?
16:12:00 Diamond_diadem: Tak dobře....pomůžeš mi s tím?
16:11:32 uzivatel-ja: Udělat si dobře
16:11:23 Diamond_diadem: Hele, tak na rovinu, co taký mládenec jako jsi ty chce po děvčici jako jsem já?
16:11:05 Diamond_diadem: No a co jinýho?
16:10:31 uzivatel-ja: Papat?
16:10:00 Diamond_diadem: že jsi to ty, tak i dřív, třeba hned...a co se bude papat, strejdo?
16:08:54 uzivatel-ja: Nevím, patnáct minut?
16:08:39 Diamond_diadem: No možná něco málo bych smsla
16:08:27 Diamond_diadem: Za jak dlouhou chvilku?
16:07:47 uzivatel-ja: Neříkám, že hned, ale co za chvilku?
16:07:18 Diamond_diadem: dneska jsem celkem přejedená :o(
16:06:53 uzivatel-ja: A dneska nemáš chuť?
16:06:35 Diamond_diadem: jasně že ano, třeba včera naposledy
16:05:54 uzivatel-ja: Jestli ses někdy sama uspokojila?
16:05:15 Diamond_diadem: a co máš konkrétě na mysli? Já už toho dělala
16:04:38 uzivatel-ja: Ty sis to zatím nikdy nedělala?
16:04:05 Diamond_diadem: když ona je to spíš samička a jak je šikovná, to se zatím neví, víš?
16:03:29 uzivatel-ja: Jak moc je šikovný?
16:02:59 Diamond_diadem: Bobříka šikulu
16:02:34 uzivatel-ja: Mi je 20. A copak bych viděl pod kalhotkama?
16:02:04 Diamond_diadem: to už jsem ti říkala...kolik je tobě? Nejsi již kmetem majícím sklerózku?
16:01:39 uzivatel-ja: Až tak? Kolik ti je?
16:01:07 Diamond_diadem: pár mých panenských koziček doposud nepoznamenaných mužským dotekem
16:00:38 uzivatel-ja: Pak bych ti svlíkl podprsenku, copak bych viděl pod ní?
16:00:07 Diamond_diadem: tak co dál?
16:00:05 Diamond_diadem: Jsou tam
15:59:32 uzivatel-ja: Raději bych kalhotky
15:59:10 Diamond_diadem: no...bu´d slipy, nebo kalhotky...co bys raději?
15:58:15 uzivatel-ja: TAk copak pod tepláčkama bych viděl?
15:57:57 Diamond_diadem: no a co bys chtěl víc?
15:57:28 uzivatel-ja: Jenom?
15:57:21 Diamond_diadem: Moji oranžovou podprdku
15:55:55 uzivatel-ja: Rychle bych tě z toho vyslíkl. COpak bych viděl?
15:55:16 Diamond_diadem: To můžeš zjistit
15:54:46 uzivatel-ja: A copak pod tím?
15:54:34 Diamond_diadem: mám na sobě tepláky a rolák
15:54:22 Diamond_diadem: Jsem z Prahy, je mi 18
15:53:02 uzivatel-ja: Kolik ti je? Odkud jsi? Copak máš na sobě?
15:52:47 Diamond_diadem: ale jak?
15:52:45 Diamond_diadem: ahoj, no jasně že jo :)
15:52:19 uzivatel-ja: Ahojky, uděláme se?


MŮJ ROZHOVOR S NÁHODNÝM UŽIVATELEM KTERÝ MĚ OSLOVIL
(pozn.čtěte od spoda)

Carol.ll: proč? je to docela zábava, jednou jsme to i natáčeli, pak jsme to dávali na net, můžeš být slavný :)
mmichalld: |:S
Carol.ll: jedině ti můžu nabídnout jednoho mého kamaráda, má rád anál s chlapci :))
mmichalld: škoda
Carol.ll: nejsi ani ovce, ani lesbička.. bohužel. :)
mmichalld: tak já si dám tebe a ty ji ...hmmm
Carol.ll: webku nemám... a moje přítelkyně je ovce.. jsem zoofilní lesbička :)
mmichalld: fakt? a je tak pěkná jako ty?
mmichalld: máš webku?
Carol.ll: já mám přítelkyni:)
Carol.ll: a? :D
mmichalld: no že nemáš přítele
Carol.ll: co je na tom lákavýho?
mmichalld: ufff to zní lákavě
Carol.ll: dík, nemám :D
mmichalld: jsi fakt sexy!!!
mmichalld: máš přítele?
Carol.ll: dík :D
Carol.ll: nebyla :)
mmichalld: jsi moc pěkná!!!

no, a potom se nemají rodiče bát poiuštět děti na net :D :D

Židovský Hřbitov Libochovice

1. září 2007 v 13:54 | Wampyres |  Hřbitovy
V Libochovicích jsem bydlela nějakých 10 let. Nikdy mě nijak nezaujali. Sice "máme" na náměstí morový sloup, zámek, nedaleko kostel, a divokou historii, ale nikdy mě to nijak nezaujalo. Před pár lety jsem ale byla "zavlečena" na Židovský Hřbitov. Okamžitě jsem se zamilovala. Tehdy byl ještě zarostlý, a najít nějaký náhrobek byla opravdu práce pro detektiva, ale to místo mě uchvátilo. Asi 5 let zpět vznikla Společnost pro obnovu Židovského hřbitova v Libochovicích.

ŽIDOVSKÝ HŘBITOV LIBOCHOVICE
Nejstarší židovské hřbitovy jsou bez pochyby v Praze a v kolině, kde se zachovaly náhrobky i do r. 1400. Ale i náhrobků do 16.stol je velice málo, a tak se tedy i Libochovický hřbitov se svým založením datovaným do r. 1583 řadí mezi nejstarší židovské hřbitovy v ČR.
Když židé dorazili do Libochovic, potřebovali někam pohřbívat své mrtvé. Podle zásad judaismu je totiž nutné zemřelé pohřbívat na zvláštním místě, hebrejsky bejt olam, dosl. dům věčnosti, tedy židovském hřbitově. Židé se z náboženských důvodů vždy snažili získat hřbitovní pozemek do vlastnictví, ale záleželo jen na vrchnosti, zda-li ho získají a kde bude ležet. Hejtman Jakub z Lhoty který zastupoval Jiřího Popela z Lobkovic tedy prodal 5. řijna 1583 židům půdu opodál komunálního hřbitova. Pozemek ale pořád napůl patřil římskokatolické farnosti, a židé byli povinni na vždy platit 12 grošů míšenských...

"LETA 1583 VE STŘEDU PO SV. MICHALU ARCHANDĚLU T.J. 5. ŘÍJNA, PÁNI PURKMISTR A KONŠELE MĚSTA LIBOCHOVIC NAD OHŘÍ S POVOLENÍM SLOVUTNÉHO PÁNA JAKUBA LHOTY, HEJTMANA NA LIBOCHOVICÍCH, PRODALI JSOU KUS LADA TŘI ČTVRTĚ P. ŠÍŘÍ A TOLIKÉŽ Z DÍLÍ K DĚDINĚ KNĚŽSKÉ NÁLEŽEJÍCÍ A PODLE VINICE UROZENÉHO PÁNA KARLA VODOLANA LEŽÍCÍ ŽIDŮM V LIBOCHOVICÍCH BYDLEJÍCÍM NYNĚJŠÍM I BUDOUCÍM K POHŘBU JEJICH MRTVÝCH, A TO NA ZPŮSOB TENTO: ABY KAŽDÉHO PŮL LETA POČNOUC PŘI SV. JIŘÍ LETA 1584 A PŘI SV. HAVLE TÉHOŽ LETA PO 12 GROŠ. MÍŠENSKÝCH. A TAKÉ POTOM NA ČASY BUDOUCÍ A VĚČNÉ OUROKU POLOLETNÍHO Z TÉHOŽ KUSU FARÁŘŮM, KTEŘÍŽBY KOLIV TU V LIBOCHOVICÍCH NA FAŘE BYTEM STÁLÝM BYLI, PLATILI. A KDYBYKOLIV KTERÝ PŘESPOLNÍ ŽID S VŮLI VŠAK LlBOCHOVSKÝCH ŽIDŮV TU NA TÉMŽ MÍSTĚ POHŘBEN BYL, OD TOHO KAŽDÉHO MÁ TÉŽ PÁNU FARÁŘI LIBOCHOVSKÉMU 10 GR. MIS. SE DÁVATI. -
ACTUM ZÁPISEM ZA OUŘADU FLORIANA RAKOVNICKÉHO V PÁTEK PO PROVODĚ
T. J. 13 DUBNA 1584."
Všechny náhrobky na Libochovickém hřbitově jsou typu stela, tudíž desky zapuštěné do země. Tumby(malý domek nad hrobem) se v Libochovicích nevyskytují. Náhrobky se nacházejí u nohou pohřbeného, aby hlava směrovala na východ.
Náhrobní kameny zhotovovali jak židovští tak i křesťanští kameníci. Téměř všechny staré náhrobky jsou zhotoveny z pískovce. Zcela zvláštní význam má obsah epitafů, které představují jediný doklad o místní židovské obci. Vždy zde nalezneme jméno zemřelé osoby, jejího otce a titul (u provdaných žen také jméno manžela). Je zde také datum úmrtí a někdy i den pohřbu. Část textu představuje vyjádření smutku pozůstalých, zásluhy pohřbeného o židovskou obec, dále přání vztahující se k posmrtnému životu nebožtíka a dobrořečení. Často jsou texty veršované, obohacené symbolickými vyjádřeními a přirovnáními, takže je možno říci že tvoří zvláštní druh lidové hebrejské poezie.
Zajímavé jsou také reliéfy, které se objevují na některých nejstarších náhrobcích. Reliéfy zobrazují jak tradiční židovské symboly (Davidova hvězda, koruna jako znak tóry, vinný hrozen jako znak moudrosti a plodnosti, pokladnička jako znak dobročinnosti) tak rodové symboly, nejčastěji pár žehnajících rukou jako symbol rodu Kohenů, nebo konvice - symbol rodu Levitů. Některé symboly se vztahují k povolání nebo jménu. Nápisy na náhrobcích do 19. století jsou pouze hebrejské, od poloviny 19. st. se objevují nápisy hebrejsko-německé, později hebrejsko-české.
Rozloha hřbitova byla původně menší. S nárůstem židovského obyvatelstva bylo nutné hřbitov zvětšit, a tak židé dne 20. ledna 1846 odkoupili 450 čtverečních sáhů pozemku č. 901 a 902 od Františka Leníka. Svůj hřbitov tak rozšířili východním směrem od staré části hřbitova dvojnásobně. Roku 1871 židovská obec nechala ke hřbitovu vydláždit cestu. Hřbitov býval vždy vzorně udržován. Péče o něj příslušela Chewra kadiše, která se o hřbitov starala až do druhé světové války.
Následkem holocaustu židů, kdy byli v koncentračních táborech umučeni téměř všichni libochovičtí židé, židovská obec v Libochovicích zanikla. Hřbitov začal zarůstat a chátrat. Pod hřbitovem vznikla zahrádkářská kolonie a někteří zahrádkáři použili stavební materiál z ohradní zdi hřbitova a dokonce i náhrobní kameny na stavbu svých kůlen a zahrádkářských domků. Mnoho náhrobních kamenů bylo ukradeno a některé staré vzácné náhrobky skončili jako suvenýr na okrasných skalkách. Vyskytl se i případ, že Židovská obec v Praze prodala žulový náhrobní kámen na přebroušení. Dotyčná osoba pak kámen použila na hrob svých příbuzných.
Hřbitov ničilo nejen jeho neudržování a povětrnostní podmínky ale také vandalové. V době komunistické diktatury a neúcty k duchovnímu a kulturnímu dědictví hřbitov chátral. V okolí hřbitova vznikl důl na suroviny pro sousední cihelnu. Uvažovalo se dokonce o zrušení hřbitova kvůli zvětšení důlního prostoru. Po pádu totality hřbitov pustl ještě více. Hřbitov až do roku 2002 byl ve vlastnictví židovské obce v Ústí nad Labem, která se o něj nestarala, hlavně z nedostatku pracovníků a finančních prostředků. V roce 2002 přešel do majetku Židovské náboženské obce v Praze. Toho roku vzniklo také občanské sdružení Společnost pro obnovu židovského hřbitova v Libochovicích, které ve spolupráci se Správou židovských hřbitovů a.s. Matana podniklo kroky k záchraně hřbitova.

Zdroj: http://libochovicko.xf.cz/historie_zid__hrbitova.htmHřbitov? Ano či ne?

1. září 2007 v 12:26 | Wampyres |  Hřbitovy
Tak, slíbila jsem hodit něco inteligentního, a tak jsem se konečně odhodlala, a řekla jsem si že by lidé měli vědět něco z historie míst pro mnohé lidi dost diskutabilní, jestli se jich bát, nebo je obdivovat. Já osobně si myslím, že není vůbec nejmenší důvod bát se těchto míst. Proč? Vylezou nám snad ostatky mrtvých z rakví, a zaškrtí nás? Nebo snad jejich duše? Jediný čeho já osobně se na hřbitově bojím( tedy zvláště na Olšanech), že mě po zavíračce načape policie. Tím ovšem nechci říct, že když se nemáme čeho bát, máme náhrobky a hřbitovy ničit. To v žádném případě. Hřbitovy jsou místem podle křesťanů posledního odpočinku lidí, podle jiných filozofií uchování ostatků a emocí, vzpomínek. Dle mého názoru by se Hřbitovy měli brát jako památky. Kde jaký hřbitov je starší než nějaká památka na kterou se chodíme dívat. Znám spoustu lidí(včetně sebe) co se chodí na Olšany procházet aby se uklidnili, nebo jen proto, aby obdivovali fantazii lidí. Některé náhrobky za to určitě stojí. Když si projdete starou část Olšan, tím myslím I.a II. Hřbitov, dýchne na vás tíha času, a nádhera architektury. Někdy s sebou vezmu i nějaké kytky, i když na Olšanech nikoho nemám. Proč ne? To že jsem toho člověka neznala, neznamená že ho nemůžu poctít nějakou maličkostí. Už díky tomu stojí za to uchovat hřbitovy a neničit je, a chodit na ně, i když nejdeme položit kytky na hrob svému příbuznému…