Grindhause: Auto zabiják

25. října 2007 v 3:00 | Wampyres |  Film
Grindhause je projekt dvou velice dobrých režisérů. Quentina Tarantina (Auto zabiják) a Roberta Rodrigueze (Planeta teror). Tyhle filmy se mi podařilo zkouknout zcela náhodně když mi kamarád nabídl dva volňásky s tím že on je nemocen. A mé hodnocení?
Hned úvodní znělka mi připomněla Tarantina, což bylo velice slibné. Celý film je doprovázen vtipnýma hláškama, a pokud máte rádi Tarantina, nemůžu nic jiného než doporučit.
Film začíná rozhovorem dvou tří dívek, který byl na mě až moc zdlouhavý a moc dlouho nic neříkající.
Hnedka na začátku se objevilo pár informací které mi ze začátku přišli naprosto bezvýznamné.
Později se ale opět ukázalo že jsou pro příběh velice zásadní. Příběh se rozjíždí když na scénu přichází Kurt Russell, co by řidič zabijáckého auta. Nejprve vede nezávazný rozhovor s trojicí dívek, následně jedné ze zde poznaných nabídne odvoz domů. Po cestě jí ovšem místo odvozu brutálně zabije spolu s jejíma kamarádkama které následně dožene na cestě domů jiným autem.
Následně se Kurt probouzí v nemocnici, kde vyšetřovatelům tvrdí že si nic nepamatuje, a tudíž proti němu není vzneseno žádné obvinění.
Následuje záběr kde jakoby se historie opakuje, a opět Kurt poznává další tři dívky. Opět se je snaží brutálním způsobem zabít. Nikdy se ovšem nic neopakuje dvakrát, pokaždé je něco jinak... jiná situace, jiné dívky, jiné město...
dle mého názoru Tarantino opět nezklamal. Není snad nic kromě počátečního chaosu který byl zřejmě záměrný vytknout. Jediné co mě v kině mírně zarazilo bylo, že snad lidi kteří na tento film chodí ho nechápou. Celý film jsem neslyšela jediný smích (kromě mého a Feldy) a celkově atmosféra byla mírně pochmurná. Film je komedie, nikoli horor, což by měl asi pochopit každý kdo na tento film půjde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Felda Felda | 30. října 2007 v 14:52 | Reagovat

No každý halt nemůže být tak inteligentní a chápavý jako my :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama