Leden 2008

Pár věcí...

27. ledna 2008 v 14:42 | Wampyres |  Aktuality
Vzhledem k tomu že jsm hlava děravá, musím si někam napsat, pár vcí kterých bych postupně chtěla sdělit vám, mým čtenářům :) poslední měsíc byl oproti ostatním dost hektický, takže mám pár vět sem i já :) Takže zde je výčet pár stručných bodů:
  • Souhrn za měsíc Leden
  • Experiment nevidím, neslyším, nemluvím.
  • Reinstalace PC
  • Wintr Metal Attack
Tak to by zas na jeden měsíc stačilo.. Tohle berte jako mojí poznámku k následné aktivitě na blogu... Postupně budu doplňovat :)

Dvě etické otázky

15. ledna 2008 v 17:19 | Wampyres |  Úvahy
Tohle jsem dnes objevila na svém emailu. většinou řetězáky mažu, ale tohle je opravdu dobré:)otázka č.1:
Kdybyste znali ženu, která je těhotná, která má už 8 dětí, z kterých 3
jsou hluché, 2 slepé, jedno mentálně retardované, a ona sama má syfilis,
doporučili byste jí potrat?

Než si nalistujete dolů odpověď, odpovězte ještě na jednu otázku.


otázka č. 2:
Je čas zvolit vůdce světa a váš hlas má rozhodnout. Tady jsou fakta o 3
nejvhodnějších kantitátech:

Kandidát A:
Spolčuje se s politiky, kteří ne vždy hrají čistou hru, a svoje činy
konzultuje s astrologem. Měl dvě milenky. Kouří a pije 8-10 martini
denně.

Kandidát B:
Dvakrát ho vyhodili ze zaměstnání, spí do oběda, na univerzitě bral
opium a každý večer vypije čtvrt láhve whisky.

Kandidát C:
Byl vyznamenaný jako vojenský hrdina. Je vegetarián, nekouří, pije jen
příležitostně pivo a neměl žádné mimomanželské aféry.

Kterého z těchto kandidátů byste si vybrali?

Nejprve odpovězte na obě otázky, až potom se podívejte níž na řešení.Kandidát A je Franklin D. Roosevelt
Kandidát B je Winston Churchill
Kandidát C je Adolf Hitler

A jen tak mimochodem: Odpověď na potratovou otázku - pokud jste
odpověděli ano, právě jste zabili Beethovena.

Chyba Matrixu? :D

15. ledna 2008 v 3:51 | Wampyres |  Plky o ničem..
Jsou skoro 4 hodiny ráno... jsem strašně aktivní i když jsem nespala už více jak 24 hodin. Je to normální? Asi chyba v matrixu...

Nemůžu najít nastavení odkazů na svém blogu, i když tuhle domenu používám už více jak dva roky...
Asi chyba v matrixu...

zítra píšu zřejmě čtyři písemky, a ani na jednu látku jsem se nepodívala... přesto jsem klidná...
Asi chyba matrixu....

přemýšlím co všechno z mého "já" je skutečné, a co je jen poza kterou jsem převzala za své "já"...
Asi chyba v matrixu...

Ač již několik let poslouchám převážně Metal, Rock, Ambient a DarkWave, dnes jedu výhradně pop a disco...
Asi chyba v matrixu...

Je půlka Ledna, a pozitivní myšlení mě vyčerpává. Ale i přesto s optimismem jde vše lépe a zatím žádný velký "průser"... a stačí jen "nepřemýšlet"
Asi chyba v matrixu...

Optimista je jen špatně informovaný pesimista....
Asi chyba v matrixu....

Poslední týden mi poděkovalo stejně množství lidí jako za celý můj život.
Asi bycha v matrixu....

Dovedl mě "vydeptat" člověk se kterým jsem mluvila třikrát v životě, a to jen na chatu!!!
Asi chyba v matrixu...

Stále mě nepřestává překvapovat debilita a omezenost lidí...
Asi chyba v matrixu...

Heslo dnesního dne: CARPE DIEM!!
Asi chyba v matrixu....

Doprdele kterej vůl to tady programuje?

Masters Of Rock

15. ledna 2008 v 3:00 | Wampyres |  akce různého charakteru
O Masters Of Rock informuji letos poprvé. A to proto, že nikdy jsem tomuto festivalu nepřišla na chuť. Ovšem vše se má vyzkoušet, tak tedy i já se letos chystám na tento oblíbený festival. Bude to moje poslední akce v Červenci, neb pak odjíždím do Romunska, pokud se něco ještě nezmění.
A teď k samotným Masters.
Místo konání jsou Vizovice, areal Rudolf Jelínek. Určitě mnoho z vás zaregistrovalo že po MoRu 2006 se zkrátili doby konání koncertu kvůli rušení nočního klidu. Uvidíme jak toto organizátoři vyřeší.
Festival je naplánován na dny od 10.7 do 13.7 roku 2008.
Vstupenky v předprodeji v tuto chvíli stojí 700,-. I zde platí čím dříve koupíte, tím lepší cenu dostanete.
A na co se tedy můžeme letos těšit? zatím jsou potvrzené tyto kapely:
dělička

Basinfirefest 2008!

13. ledna 2008 v 21:00 | Wampyres |  akce různého charakteru
Jakož i minulý rok, i letos se bude konat pověstný festival hudby.
I já jsem se minulý rok zúčastnila, a musím říci, že není čeho litovat. Akce byla velice vydařená, a zastoupení kapel bylo více než dobré.
Proto bych ráda o tomto festivalu informovala i letos.
Letošní termín konání je 27. - 29.6.2008. Je to tedy opět první prázdninový víkend.
Místem konání je Spílené poříčí u Plzně, jakož i minulý rok. Prostory jsou sice malé, ale dá se tam přežít.
Co se týká hudebního zastoupení, asi nejznámější jména reprezentují Arakain, Gaia Mesiah, Škwor, Visací zámek. Ze nahraničních kapel jsou to pak němečtí Evidence One a Serotonal. Kapely určitě budou ještě přibývat.
Doufám tedy, že tam někoho z vás potkám, a užijete si festival stejně jako já.

Oficiální stránky Basinfirefestu zde

Comeback

11. ledna 2008 v 4:17 | Wampyres |  Aktuality
Ehm... a zas je to tady. Máme po svátcích, všichni jsme se přežrali všeho možného, ztloustli o deset kilo, opili se při slavení Nového roku, snažili se vyspat z opice, vrátili se do práce a školy, a nadávali jak ty svátky jsou strašně krátké, a vůbec nic nestíháme.

Ano, ani já na tom nejsem jinak. Chtěla bych se tedy ohlédnout za tím, jaký byl vlastně rok 2007, co mě čeká v roce 2008 a tak nějak všeobecně zaplkat :).

ROK 2007 ANEB, CO BYLO, NEBYLO, JE, NENÍ, BUDE A NEBUDE.

Již třetím rokem jsem nadávala, jak je ten život vlastně zasr... ehm.. zlý, a jak se mi strašně nedaří. Mám zasebou (ano, zasebou, vysvětlím později svou jistotu) pár ošklivých let plné lenosti, stagnace, depresí, vzteku, zlosti a neštěstí. Ohlédněme se tedy za tím co se mi povedlo, nepovedlo, a co se mi vlastně povést mělo a nemělo.

SILVESTR 2007 A SEN CO SE ZMĚNIL V DÝM
Na Silvestra se v malé hospůdce kdesi v Libochovicích vzpomínalo na minule Silvestry, a porovnávali se. I já jsem přemýšlela jak jsem vlastně trávila oslavu Nového roku minulý rok. Přiznám se, skoro jsem si nevzpomněla. Nakonec ale přeci. Minulý rok jsem slavila doma, v kruhu rodinném. Tedy, své vlastní rodiny. Se svým přítelem, se kterým jsem bydlela. Nic zvláštního. Žádná velká "kalba" ani bouřlivé oslavování. Jen přiťuknutí a spánek. Ale přesto mi to nijak nevadilo. Na ja, láska je slepá :). Asi proto jí máme tak rádi.
Následné měsíce probíhali více méně v šílenství. Když jsem plánovala společné bydlení s přítelem, nějak jsem si ani sama neuvědomovala, co všechno to obnáší. Zodpovědnost, péči, konec pařbám do rána, omezení "svobody"... prostě dospělé chování. Asi jsem sama zjistila že v 18ti na to opravdu ještě nejsem připravená, a hlavně ani připravená být nechci.
Rok 2006 se překlenul v rok 2007 a nejen na poli domácím bylo horko. Jako kdyby k neustálým hádkám s přítelem nestačili špatné vztahy s rodinou. Přišla i škola. Pololetí za dveřmi, a známky nikde.
Leden uběhl jako voda, a objevil se únor a vysvědčení. Lépe řečeno výpis z vysvědčení.Sedm neklasifikací. Ano, přesně tak. Nakonec jsem pololetí ještě zachránila. Většinu neklasifikací udělala, a s celkem průměrným výsledkem ( většinou trojky, horší nebyla). I únor uběhl jako voda.
A máme tu březen. Měsíc zlomu, jak sama říkám. S přítelem po věčných měsících hádky se rozcházíme každý vlastní cestou. Po dvou letech. Tehdy mi došlo, že život se vždy musí stavět na člověku samém, a ne na bytosti druhé. Jde ovšem bezvýhradně milovat, pokud nestavíme život na druhém člověku, kterému plně věříme a máme v něm oporu? Sen o životě s člověkem osudovým se změnil v dým....

KRACH, PÁD A BAHNO
Jak je jistě pochopitelné, po dvou letech vztahu jsem nebyla schopna smířit se s nastalou zkušeností. Ovšem zasáhlo mne to více než jsem si myslela, a než bych já sama chtěla. Ani sama nevím, zda protože jsem byla opravdu zamilovaná, nebo zvyklá na přítomnost dalšího člověka který mi dával pocit bezpečí a zázemí. Začla jsem stagnovat. Upadala jsem do depresí čím dál víc. Probrečela spoustu dní a nocí, a odmítala cokoliv s tím dělat Jen se utopit v sebelítosti. Zde je na místě dát můj dík Feldě a Báře Havlíčkové,které jsem poznala na tehdy současné škole. Báře za to, že mě podržela a vydržela to semnou, Feldě za to že stála při mě... vlastní celý rok 2007.Ale zpět. Jak už to bývá, když je člověku zle, nevnímá čas ani prostor. Ani já nevnímala. Dny se měnily v týdny, týdny v měsíce. Přišlo co přijít muselo.
Nastal květen, a s tím i shon okolo klasifikace na konci roku. Bylo mi jasné že nemám šanci dát dohromady co jsem měla, a vzdala to. Opět jsem nedodělala ani jeden ročník střední školy. letos podruhé. Deprese se prohloubila ještě více. Krach vztahu a školy.. dvě pro mne nejdůležitější věci. Stagnace ovšem pokračuje.. v bahně...

PRÁZDNINY, ŠKOLA, PRÁCE A VYRVÁNÍ Z NÁRUČÍ MATČINA.
Červen se překlenul jako nic. Začla jsem přemýšlet co dál. Co škola? Co práce? Co dál? Se základkou jsem skončit nechtěla, ale mělo cenu jít na třetí(!!!) školu? No, za zkoušku se nic nedá, a tedy i tentokrát na poslední chvíli sháním školu. Tentokrát dálkově, což se později zdálo jako skvělá volba. A máme tu Červenec, a skvělý festival Basinfirefest. Po měsících stagnace a nic nedělání opět jeden slib který jsem splnila. Odjela na festival, a opravdu si ho užila.
Nastává srpen. V Praze mě již nic nečeká, a odjíždím do Libochovic podívat se DOMŮ. Ano... domů. Vždycky jsem byla hrdá na to, že bydlím v Praze. Praha je krásná, je tu spousta možností ať už na zábavu, práci, školu, kulturní vyžití... Ale Praha mi do teď nepřinesla nic dobrého. Jen samé pády a zklamání. Byla jsem opravdu ráda, že se vracím zpět do města kde jsem vyrůstala. Že vidím zas tu maloměstskou hospodu kde se scházejí ty největší ožralové, a probírají dění v Libochovicích, že vidím městský park, kde jsem se poprvé opila, a poprvé v zimě spadla do rybníka (:D)... že vidím ty známé tváře, s kterýma jsem si jako děcko hrála. Ano, ty známé tváře. Nikdy jsem domov nebrala tam kde je má rodina. Svou matku i babičku mám ráda, to samosebou. Ale uspokojení mi teprve přineslo vidět své staré kamarády a první lásky. Tehdy jsem si řekla "tady jsem doma". Srpen uběhl jako voda, a nastává Září... škola... a návrat do Prahy. Když jsem odjížděla zpět do Prahy, přepadla mě melancholie. Opět opouštím domov. Měla jsem pocit, jako kdyby mě jako malé děcko tahali z matčina náručí. Nechtělo se mi tak strašně pryč. A musela jsem...

DÁLKOVÉ STUDIUM, NAROZENINY A BRNĚNSKÁ SEŠLOST
Začlo Září, a začla škola.Měla jsem z ní dobrý pocit. Učitelé byli vstřícní, žádný pevný režim, vše založeno hlavně na samostudiu, nikdo mě nebuzeroval, že jsem tři hodiny chyběla, a nemám omluvenku. Skvělé. Byla jsem přímo nadšena. Musím říci, že do teď nemám proti SŠ Danaé žádné výhrady. Však ke škole se ještě vrátím.
Přichází 22. Září a mé narozeniny. S lidma z Libochovic jsem byla domluvená na oslavě tam. Hlavně proto, že o den dříve slaví i můj kamarád ( je o 12,5 hodiny starší, hajzl :D). Odjela jsem tedy do Libo s tím, že se s nimi i definitivně na půl roku zas rozloučím. To se také stalo. Opět mě zabolelo u srdíčka.
A hned na to je tu další akce která vnikla více méně spontánně, a to jest Brněnská Sešlost. Po dlouhé době navštívil Čechy jeden z mých velice dobrých přátel, b.e.s.t. Musím říct, že tato akce mi opravdu hodně pomohla. Viděla jsem staré známé, některé i po x letech. Tady zas mé díky patři Corneliovi. Za to, že mi často rozumí, když jiní ne, a snáší mé moresy, což není nic jednoduchého. Však na něj ještě dojde. Díky této akci jsem si také uvědomila, jak mě ovlivnil xchat, a svět internetu všeobecně. A také, že i xchatová přátelství mohou být opravdu přátelství, i když člověka nevídám denně ale jednou za půl roku.

SKOTSKO, ASOCIÁL, STAGNACE, A VLEZTE MI VŠICHNI NA HRB
Září skončilo, Říjen jsem ani nezaregistrovala.. Stal se ze mě naprostý asociál. Nemůžu spát, jsem podrážděná, a jakákoliv komunikace s živou bytostí jinak než po chatu se mi protiví. V listopadu mě z tohoto snu vytrhne na 4 dny pobyt ve Skotsku. Strašně ráda jsem viděla b.e.s.t.a a Larkin, kterým taky patří můj dík za vše co pro mne udělali, a že toho bylo.Skotsko je prostě nádherná země. A zase nastává bdělý sen. Celé měsíce sedím doma, zavřená, u internetu, a vycházím jen když potřebuji něco koupit, nebo k doktorovi. Leckdy ani to ne. Opět se dostávám do svého vlastního imaginárního světa, a komunikace s kýmkoliv nejen, že mi vadí, ale ani mi nechybí. Člověk má být bytost společenská, ne? Tak kde to sakra je? Jediný můj kontakt s vnějším světem obstarává internet, občasné pozvání od Codyho do kina nebo večeři a návštěvy Leeloo a Stochastikose ( protože potřebují ubytování :D).

VÁNOCE, SILVESTR 2007/2008 A ZÚČTOVÁNÍ
A máme tady Prosinec. Ještě jsem se ani neprobudila z prázdnin, a už jsou tu Vánoce. Usoudila jsem, že nepraktičtější bude odjet za rodinou. Nikoli protože by to má matka beze mne nepřežila, ale protože babička je hodně sama, a jsem asi jediná koho to trápí. 23. Prosince tedy nakupuji narychlo dárky a odjíždím do Libochovic. Vánoce jsou v poklidu. Ozdobila jsem stromeček, pokecala s rodinou, a hurá do ulic. Patřičně zapít. S osobou mě velice drahou, a které si skutečně vážím. Darienem. Ani se nestačím probrat z Vánoc, a je tu Silvestr.
Ten jsem měla slavit v Praze. Nikoli o samotě, ale s člověkem kterého mám čím dál radši, i když mu to do očí nikdy nepřiznám, protože bych prohrála :D. Ovšem i z toho sešlo, díky dosti překážkám. Nahradí to tedy novoroční rozhovor. Silvestr v Libochovicích ovšem byl taky velice zajímavý a skvěle prožitý.
A máme tu konec jednoho otřesného roku.

ROK 2008 ANEB, CO PADLO, NEPADLO, MÁ BÝT A SNAD I BUDE

Hned na Nový rok mi bylo dáno předsevzetí. Prý "dáš si dohromady život". No jo, to se snadno řekne, dej si dohromady život, ale plnit to? Ufff.... Nakonec se z toho vyklubala věc tak složitá a obsáhlá, že jsem začla panikařit jak to mám vůbec za jediný rok stihnout. Poskytuji hrubý náčrt toho co vše taková věta "dej si život dohromady" u mě znamená, co vše "musím" splnit, co jsem splnila, a na čem se pracuje.

ŠKOLA
Ano, škola... vzhledem k tomu že jsem opět od září stagnovala, moc jsem toho ani do té školy nenachodila... pololetí je za dveřmi, a opět to nevypadá růžově. Takže tedy hejbnu kostrou, máknu, a nějak to dám. A mám první úspěch... podařilo se mi uzavřít první "várku" známek, a dohodnout se s vyučujícími na termínech, takže snad se mi podaří to nejhorší odškrtnout.

PRÁCE
Ano, ani tady to není růžový. Po většinou nic nedělám, a začít bych měla. Alespoň trochu zodpovědnosti bych za sebe mohla převzít, a dokázat rodině i sobě, že nejsem tak neschopná, a dokážu se alespoň v pohodě uživit. I na tom se pracuje. Pohovory naplánovány, postoje vyhraněny.

KNIHOVNA
Symbolická skládačka. Zaplatím knihovně to co jí dlužím, dřív než mě dají k soudu :D

PSYCHIKA, PRÁŠKY, DOKTOŘI
Hodně velkou práci bude potřebovat moje psychika, která je stále nevyrovnaná, a lítám z extrému do extrému. I tady již na tom pracuji. Dnes volám na Psychosomatickou ambulanci. S tím souvisejí i moje problémy se spánkem a hypnotika. Jak mi doktoři řekli, těch se sice nezbavím, stejně jako dalších léků, ale medikace se dá časem snižovat a upravovat.

MAGIE A PROJEKTY
Mno, a je to tady.. Co vlastně já a magie? Vlastně pořád nic. Vždycky jen blbě kecám, a stejně se nehejbu z místa. Na praxi to nevidím. I když, s pár pracema i poslední dobou polemizuji. Rozhodně to nebude nějaká extra práce, a rozhodně ne za současného psychického stavu. Ale číst můžu... oči mi přeci pořád slouží, ne? :)
S tím souvisí i jeden projekt plánovaný na Duben. Poslední víkend v Dubnu plánuji takovou malou slezinu která by měla mít i nějaký řád. Snad se zadaří...

RODINA
I tady je dávat co dohromady. U matky celkem není co. Vytvořily jsme si neutrální vztah, a myslím, že tak to i zůstane. Ale babičce bych ráda dokázala, že ne vše co si o mě myslí, je pravda. Snad se zadaří i tady. Ovšem tohle jsou plány do budoucna, které ani ještě ani nevím jak uskutečnit :D

PŘÁTELÉ
I tady je co napravovat. Zvláště poslední dobou. Po dlouholetém přátelství jsem se rozešla ve zlém s b.e.s.t.em, což mě celkem mrzí, protože toho člověka mám opravdu ráda, a za hodně mu vděčím. Ovšem jsou tu i další lidi, kteří zřejmě potřebují vědět, že je mám ráda, a vážím si jich. Tohle je taky plán do budoucna, musím ještě promyslet co a jak s tím mám něco udělat :D

BYDLENÍ
No jo, i tady je co napravovat. Ráda bych do konce roku taky stihla dodělat byt v Praze a dát ho do použitelnějšího stavu.

KLÍČ K ÚSPĚCHU
To nejdůležitější na konec.... Jsem si jistá, že toto předsevzetí dodržím. Už jen pro to, že již teď si vždy když se na něco chci vykašlat vzpomenu na Cornelia, a jeho promluvy do mé duše. Tímto mu děkuji znovu. Ale zpět. Teprve když jsem udělala součet, zjistila jsem, že všechno jsou to věci které se semnou táhnou už několik let, a jen proto, že jsem je neřešila hned jak nastali. Klíče k úspěchu toho všeho ovšem je, nedělat nové chyby, a když, tak je řešit okamžitě. Což chce ovšem hodně píle, zodpovědnosti a jednat s rozmyslem. V tomhle vidím největší problém celého předsevzetí které jsem dostala. Nedělat nové chyby, a nezamotávat se do nich. Jde to vůbec?

Blah, a to by snad na ten rok zas stačilo ne? ;)
Ještě bych ráda poděkovala všem lidem kteří stojí při mně v dobrém i zlém, a berou mě i když jsem dost často nesnesitelná :)))
Závěrem tedy vám všem přeji, aby se vám v roce 2008 povedlo vše, co chcete, a dodrželi vše co jste slíbili. A hlavně ty sliby které jste dali sobě. Ty je totiž dodržet nejtěžší.

Šťastný Nový rok, a Don´t worry, be happy! :D :D

4. ledna 2008 v 0:33 | Wampyres
Ja ja, Jawohl! :D